קולאז' תמונות אונליין – 11 אתרים ליצירת קולאז' בחינם

יצירת קולאז' אונליין

בשנים האחרונות עם ההתפתחות הטכנולוגית והשימוש הנרחב במצלמות הקיימות במכשירי הטלפון החכמים, נוצר צורך לשמר ולתעד את אלפי התמונות שכולנו מצלמים.  למרות תוכנות הגיבוי החדשניות הן במחשב והן על ענן, תמיד קיים חשש שעקב תקלה טכנית, ייעלמו לנו התמונות ולא תישאר לנו מזכרת נאותה מהילדים כשהיו קטנים, מאירוע מיוחד או מטיול מעניין.

בשנים עברו נהגו להדפיס את התמונות בחנויות צילום ולסדר אותן באלבומי תמונות. נוהג זה כבר כמעט שאינו קיים, ובבתים אפשר למצוא רק את האלבומים הישנים שנערכו לפני העידן החדש.

האופציה הפופולרית ביותר היום לתיעוד התמונות היא עריכת קולאז'ים מהתמונות, באלבומים בעלי כריכה קשה.

כמה חברות ישראליות ועולמיות, פיתחו אתרי אינטרנט אינטראקטיביים שבהם ניתן למיין את התמונות, לסווג אותן ולערוך מהן ספרים מקסימים המשאירים מזכרת לכל החיים.

זה התחיל בקטן, אנשים הכינו באמצעות התוכנות הללו ספרים המאגדים את התמונות של תינוק מלידתו עד גיל שנה, או מגיל שנה עד שנתיים, אחרים ריכזו בספר תמונות מטיול זוגי או משפחתי שלא רוצים לשכוח, ואחרים הכינו ספר כזה כמתנה ליום הולדת או יום נישואין שכלל שפע של תמונות מתקופות שונות בחייהם.

התופעה הייתה לנפוצה מאד והתרחבה למחוזות נוספים כמו בתי ספר, גני ילדים, אוניברסיטאות ועוד.

במאמר הבא נפרט לכם 11 אתרים חינמיים שמאפשרים יצירת קולז' און ליין (לא מחייבים הורדת תוכנות).

Fotor

תוכנה חדשנית זו הכוללת בתוכה גם מעבד תמונות הממוקמת על שולחן העבודה, מאפשרת לבצע עריכת תמונות. במהלך העבודה, אפשר לבצע שינויים במיקום התמונה, אפשר ליישר או לסובב אותה, לבצע שינויים נוספים כמו תיקון רמת הבהירות של התמונה, טשטוש או חידוד, שינויים בערכי החשיפה, והוספת גרפיקה.

לאחר עריכת התמונה, והדגשת הרצונות שלך בה כמו לדוגמה הדגשה של מנורה או טשטוש של כיסא ישן, הכול ייראה שונה, והתמונה תיראה בדיוק כפי שדמיינת.

Picture2Life

תוכנה ייחודית זו מאפשרת להדפיס תמונות הנמצאות במחשב האישי שלך.

בשלב הראשון בוחרים את התמונות הרלוונטיות, עורכים אותן תוך שילוב אפקטים כמו לדוגמה פלאשים צבעוניים המשתנים מעת לעת, ציורי אנימציה, בתוספת קטעי מוסיקה.

התוכנה מאפשרת לשתף את התמונות לאחר עריכתם עם חברים או בני משפחה. בתום עבודת העריכה, מכניסים את התמונה למסגרת, משלמים עבורה באתר, והתמונה מועברת להדפסה.

Fotojet

בתוכנה זו אפשר לבצע שינויים גרפיים על גבי התמונות שנבחרו, בהשראת המוזה של העורך ודמיונו העשיר, כל רעיון וכל חשיבה ניתנת כאן לביצוע. האפשרויות הן בלתי מוגבלות וכוללות עריכת באנרים צבעוניים, פרסומים מעניינים ברשתות החברתיות, דפי נחיתה, הזמנות לאירועים שונים, והפקת כרטיסים.

התמונות הופכות ליצירות אמנות ואפשר לשתף את הקבצים עם אנשים נוספים, האיכות כל כך גבוהה שאפשר לייצר באמצעות תוכנה זו הזמנות לאירועים כמו חתונות, ימי הולדת ועוד.

עבודת העריכה מקצועית מאד ומאפשרת לבצע שינויים בתצורה, בכוון התמונות, ובשינוי גודל התמונה. אפשר להוסיף טקסט ושכבות של כיתוב.

כמו כן אפשר לייצר קולאז'ים יפהפיים עבור הילדים, ההורים על פי ההנחיות של התוכנה, צעד אחר צעד, הביצוע הוא פשוט, קליל ומהיר.

Picmonkey

האתר הבא מדורג על ידי המגזין PCMag כאחד מהאתרים המובילים בעולם ליצרת קולאז' באינטרנט. באמצעות הכלי הזה תוכלו ליצור קולאז' שמתאמים לכם. ניתן להשתמש בתמונות שהעלתם למחשב האישי או למשוך מהפייסבוק, אינסטגרם או Dropbox. באמצעות הכלי תוכלו גם לעגל פינות לתמונות, להגדיל ולהקטין וכו'.

Photovisi

הכלי הבא קל ליצירת קולאז' תמונות. יש בכלי הזה הרבה תבניות חינמיות לפי קטגוריות כמו: אהבה, כיף, חתונות וכו'. אתם יכולים לשנות את צבע הרקע, להוסיף תמונות, לערוך את גודל התמונות וכו'. אין צורך ברישום.

Befunky

לכלי הבא יש ממשק משתמש מדהים. Befunky מציע קולאז' צילום רב תכלתי מעוצב המאפשר יצירת קולאז' תמונות בקלות ובמהירות. בכלי תוכלו למצוא המון תבניות ותוכלו גם לערוך תמונות, להוסיף תמונות ועוד. בעזרת הכלי תוכלו גם להוסיף חדות לתמונות, לטשטש לעגל פינות וכו'.

Loupe

תוכנה מהממת המאפשרת ליצור קולאז'ים ייחודיים המורכבים ממאות תמונות שלך המאוחסנות במחשב. התמונות מונחות אחת על גבי השנייה בכל תצורה שתבחר, בתוך מילה ספרות, לבבות, צורות גיאומטריות וכל צורה רצויה אחרת. ביצוע הקולאז' אונליין הוא מאד מהיר והנראות שלו מדהימה ביופייה.

Kizoa

תוכנה ייחודית להפקת סרטונים ומצגות שאורכם עד 60 שניות וגודלן עד 1 ג'יגה בייט התוכנה מאפשרת להשתמש בתמונות שלנו המצויות במחשב, ולגרור אותן לסרגל השקופיות

הנמצא בחלק התחתון של המסך. כך רצף התמונות יוצר סרטון.

את הקבצים המוכנים אפשר לשלוח או לשתף עם חברים.

בעת העריכה יש לשים לב שאי אפשר לשמור טיוטות של העבודה ולכן יש להתחיל ולסיים את המשימה כך שלא נאבד את הנתונים.

Collage

באתר Collage.com יש מ-100 תבניות בקטגוריות שונות כמו: רומנטיקה, בעלי חיים, מקומות, טיולים ומשפחה. אתם צריכים לבחור את אחת מהתבניות ולהוסיף תמונות מהמחשב שלכם או מאחת מהרשתות החברתיות.

אחרי שיצרתם את הקולאז' תוכלו לשתף אותו באינטרנט. על מנת להוריד את הקולאז' שיצרתם, תצטרכו לשלם על כך.

Pixect

הכלי הבא הוא מהיר מאוד. כל מה שעליכם לעשות על מנת ליצור קולאז' הוא לבחור רקע, רזולוציה לתמונות, להעלות את התמונות, להוסיף טקסטים וסיימתם. כל התהליך לא אמור לקחת יותר ממספר דקות.

piZap

בעזרת הכלי הבא תוכלו להוסיף אפקטים לתמונות, להעלות תמונות ממצלמת האינטרנט שלכם ועוד. בתוך הכלי הזה ישנם המון סגנונות ותבניות שונות. רבים אוהבים את האופציה שאפשר להעלות תמונות ממצלמת האינטרנט הביתית. בעזרת הכלי תוכלו להוסיף גם אפקטים, טקסט מסגרות ועוד.

העיסוק בהכנת האלבומים אינו גוזל זמן רב יחסית, ההסברים באתרים פשוטים וקולחים ולכן אם מבצעים צעד אחר צעד על פי ההוראות המפורטות, יוצרים עבודה נהדרת הגורמת אושר רב הן למבצע העבודה והן למקבל אותה. באופן טבעי לאחר עריכת אלבום אחד, מבינים כבר את שיטת העבודה ומיצירת קולאז' הראשונה לשנייה, העבודה נעשית בקצב הרבה יותר מהיר.

יש לכם שאלה?