המרת קובץ pdf לוורד בעברית – איך עושים זאת?

קבצים המגיעים אלינו שמורים בקובץ pdf, הם קבצים המוגנים מפני העתקה ושינויים.

העברת מסמכים שונים מסוג קובץ pdf לקובץ word לצורך עריכה, אינה פעולה פשוטה. ועד לא מכבר לא הייתה אפשרות לבצע זאת כלל. אדם שקיבל קובץ pdf ורצה להשתמש במידע המלא או בחלקו, נאלץ להדפיס את הקובץ ולהקליד את כל המידע למסמך חדש, כיוון שלא הייתה כל דרך אחרת. אך בשנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה ופיתוח התוכנות החדשות והקונבנציונליות אפשר כבר לבצע זאת בעזרת הדרכה של צעד אחר צעד, בהכוונה פשוטה ובפעולות טכניות קלות לעשייה.

התוכנות הייחודיות מאפשרות לבצע זאת אך את חלקן יש לרכוש בעלות גבוהה יחסית, ולכן אנשים רבים משתמשים בשירותים החינמיים המועברים באינטרנט לעריכת הקבצים. לאחר העברת הקבצים המבוקשים לגרסת word אפשר לערוך את המסמכים בקלות.

בחלק מהתוכנות, הדרך הנוחה ביותר היא המרת קטעים קטעים מתוך קובץ ה pdf לקובץ word . הפיכת המסמך המלא בחלק מהתוכנות היא עדיין בעייתית כיוון שבמקרים הבאים האותיות מתהפכות ואינן ממוקמות בכיוון הרגיל שלהן.

בחלק מהתוכנות כמו בתוכנת, Transformer ברירת המחדל של התוכנה היא המרה של מסמך PDF במלואו ועם זאת העיצוב נשמר כפי שהיה במסמך המקורי. התוכנה בנויה כך שהיא סורקת את כל המסמך, מבצעת חלוקה של מקטעים על פי מיקומי הטקסט ומיקומי התמונות. בסופו של התהליך, המסמך כולו הופך למסמך word שאותו אפשר לערוך על פי מספור שהתוכנה ממספרת כל מסמך. זהו תהליך מהיר ותוך דקות ספורות המשימה הושלמה.

במהלך ההמרה, אפשר לתת הוראות ספציפיות התואמות את רצונכם, לדוגמה להעתיק טקסט בלבד תוך התעלמות מהתמונות שאינן רלוונטיות עבורכם, או בחירת מקטעים ספציפיים בלבד.

תוכנת Transformer מאפשרת גם למזג כמה מסמכים שנשמרו כקבציי pdf יחידים ולאחד אותם למסמך אחד ארוך ב – pdf. התוכנה מנחה את המשתמש צעד אחר צעד איך לבצע זאת באופן קל לביצוע.

כדי לתת הגנה מושלמת לקובץ, קיימת אפשרות לבקש מהתוכנה קוד ובאמצעותו הקובץ ננעל לחלוטין למעט בעל הקוד. גורם זר לא יוכל לפתוח את הקובץ ואפילו לא יוכל לראות את שמו.

חברת NitroPDF, תכנתה כמה יישומים חינמיים להמרת קובצי PDF:

PDFtoWord: ממיר PDF ל-Word

PDFtoExcel: ממיר PDF ל-Excel

PrimoPDF: ממיר קבצים ל-PDF.

PDF Hammer – עורך PDF ברשת, ללא צורך בהתקנה.

מדובר בתוכנות חדשניות, שמפתיעות גם את המשתמשים כיוון שכל המידע נשמר, ומתורגם לword באופן מלא ומדויק וכולל את כל הטקסט בדיוק כפי שנכתב ונערך, בתוספת מספור, גרפיקה, טבלאות ועוד. בבדיקות שונות שנערכו לא התגלו שיבושים, או היפוכי אותיות, חוסר במידע, או עיוות של טבלאות, איורים, גרפיקה וטבלאות שונות.

אפשר גם להפוך את הקובץ ל txt ובפורמט זה אפשר לבצע עריכה

אחת התוכנות הפופולריות היא http://get.adobe.com/reader/ מדובר בתוכנה ותיקה, מקצועית מאד ובעלת תכונות רבות שפותחו במיוחד כדי להקל על המשתמשים בביצוע השינויים בין הקבצים ובניהול קליל יותר של המסמכים השונים, שמירתם ועריכתם.

המתחרה שלה היא http://www.foxitsoftware.com/pdf/reader/reader-interstitial.html המאפשרת אף היא להפוך קבצים ל word. היתרון של תוכנה זו על פני תוכנת אדובי היא שהיא תוכנה קלה יותר ולכן מתאימה למחשבים שתוכנת אדובי לא ניתנת להתקנה שבהם עקב משקלה הכבד.

אפאצ'י אופן אופיס Apache OpenOffice.org

אלה תוכנות מוצלחות מאד, אך הן מוכרות פחות בשוק. הן חינמיות של הקוד הפתוח (open source), ומועברות עם תוכנות לינוקס, אך מותאמת גם לתוכנת החלונות הפופולרית

קישור להורדת התוכנות:

גרסה ישנה בעברית: http://www.openoffice.org/he/

גרסה חדשה יותר באנגלית: http://www.openoffice.org/download

ליברה אופיס LibreOffice

שדרוג של תוכנת האופן אופיס, ידידותית, ובעלת פונקציות רבות המקלה על חיי המשתמשים בה.

קישור להורדת התוכנות:

https://www.libreoffice.org/download/

כשמכינים על המחשב מסמך ב word, רצוי לשמור אותו בשם מסוים בקובץ word ולאחר מכן בשם דומה בקובץ pdf. כך יוצרים שני מסמכים זהים אך באפשרויות שמירה שונות. ביצוע שתי הפעולות הללו מאפשר לנו לפתוח את הקובץ הבסיסי ב word ולבצע בו שינויים מעת לעת על פי הצורך, בהתאם לשינויים בעלויות או בתנאים אחרים. ואת קובץ ה pdf שהכנו אפשר לשלוח לגורמים השונים ללא חשש להעתקת נתונים.

יש לכם שאלה?