שמן קיק – 10 יתרונות מפתיעים של שמן קיק לשיער, לגבות, לעור ולבריאות

שמן קיק

שמן הקיק מופק מצמח שנקרא קיקיון. צמח הקיקיון הוא בעצם שיח המגיע לעד 5 מטרים גובה. מהזרעים של צמח הקיקיון מפיקים את השמש שמשמש ברוב המקרים כשמן רפואי ובמקרים בודדים הוא משמש להפקת סבון, בשמים ועוד. זרעי הקיקיון מכילים חומר רעיל שנקרא ריצין, בתהליכי ייצור מפרידים את החומר הרעיל מהזרעים.

יתרונות לעור

למי שעוד לא יודע, לשמן הקיק יש יתרונות רבים לטיפוח העור וטיפול בבעיות שכיחות, נפרט מספר יתרונות מרכזיים:

ריפוי עור דלקתי

שמן קיק עוזר לרפא בעיות עור שכיחות כגון אקנה, כוויות מהשמש ועור יבש. מרחו מעט מהשמן על העור הפגוע והמתינו כשעה, אחרי כשעה אתם יכולים לשטוף את האזור.

האטת סימני הזדקנות

כשזה מגיע לשמן הקיק, הוא יכול לגרום לכך שהעור יזדקן במהירות איטית יותר, איך זה קורה? כשאנו מורחים את השמן על העור, הוא חודר וגורם לייצור מוגבר של קולגן ואלסטין, בעזרתם יישום של העקרון הזה, אפשר להגיע למצב שהעור שלנו יהיה חלק וצעיר יותר.

הפחתת אקנה

שמן הקיק עוזר להפחתת האקנה בכך שהוא עשיר בחומצה ריסינולאית שעוזרת להילחם באקנה. איך משתמשים? לפני השינה שטפו את הפנים במים מעט חמים, הדבר יגרום לנקבוביות להיפתח, אחרי זה מרחו בעדינות מספר טיפות על הפנים והשאירו את זה כך ללילה שלם. בבוקר שטפו את הפנים.

תורם ללחות העור

השמן עוזר לעור שלנו להיות יותר חי ופחות יבש משום שבשמן יש חומצות שומן שחודרות אל העור ומזינות אותו. מרחו מספר טיפול ועסו את העור בתנועות סיבוביות.

טיפול בצלקות

שמן הקיק עוזר לטפל בצלקות, אך השינוי לא מגיע תוך לילה, צריך להתמיד בתהליך. השינוי מגיע משום שחומצות השומן חודרות אל העור ומחדשות את התאים הפגומים.

שמן קיק לשיער

שמן הקיק מצויין לעידוד צמיחת השיער בקרקפת. השמן מגביר את זרימת הדם לזקיקי השיער ומחזק את שורשי השיער. עשו את הקרקפת עם מעט טיפות לפני השינה.

שמן קיק לגבות

אותו עיקרון כמו הסעיף הקודם, השמן מחזק ומעודד צמיחת שיער, מרחו מעט שמן על הגבות ועסו בעדינות לפני השינה.

חומר משלשל

שמן הקיק ידוע בכך שהוא עוזר ליציאות לאנשים שיש להם עצירות. מזגו מעט מהשמן לתוך כף וערבבו אותו עם מיץ.

הקלה על כאבי שרירים

מרחו את השמן על האזור הכואב, עסו בתנועות סיבוביות מספר פעמים, חזרו על התהליך במשך שבוע/חודש עד להקלה בכאב.

מסייע לשינה

שמן הקיק מסייע להרגעה של הגוף ובכך גורם לשינה נקיה וחלקה.

האם כדאי להשתמש מבלי להתייעץ עם רופא?

אנו לא ממליצים בשימוש בשמן הקיק מבלי להתייעץ עם רופא, המון אנשים ניזקו כתוצאה משימוש בשמן זה או בשימוש בחומרים אחרים שנראו להם כחומרים מטפלים, לכן אתם חייבים להתייעץ עם בעל מקצוע לפני השימוש! צוות האתר לא לוקח אחריות על השימוש בשמן!

 

יש לכם שאלה?